wtorek, 1 marca 2016

Polecane przez czytelników- Stacja Jagodno

       „Zaplątana miłość” - to pierwsza część serii  Stacja Jagodno.  Główna bohaterka –
Tamara  samotna kobieta po trzydziestce , specjalistka od PR, wychowująca 16 – letnią córkę Marysię. Nie jest jej łatwo. Aby sprostać potrzebom swoim i córki musi długo pracować.  Otrzymuje zlecenie przygotowanie kampanii wyborczej  wójta Jagodno.
Taka sytuacja powoduje  zagubienie i zaplątanie relacji pomiędzy matką i córką. Marysia przechodzi trudny okres w nowej szkole z międzynarodową maturą. Wysoki poziom nauki, brak kontaktów z rówieśnikami doprowadza do załamania i buntu. Największym wrogiem staje się mama. Nie dogadują się zupełnie, Marysia zmienia się ogromnie, zakochuje się, a nowe towarzystwo  skomplikuje jej życie.
Tamara to atrakcyjna kobieta szukająca poza pracą ciepła u boku mężczyzny. Nowy związek doda jej sił, ale oddala od córki.
Trzecim pokoleniem barwnie opisanym jest matka Tamary, lekarka na emeryturze oraz tajemnicza starsza Pani z malowniczej wioski, gdzie Tamara przeprowadzała kampanię wyborczą kandydata na wójta.
Tutaj też  zaczynają wracać tajemnicze wspomnienia z dzieciństwa, o których nie miała pojęcia. Zagadkowe sytuację rozwiązują się stopniowo, dlatego emocje trzymają w napięciu czytelnika do końca.
„Zaplątana miłość” - to świetna lektura dla zwolenników mądrej literatury obyczajowej. Czasem smutna, czasem wesoła, ale często szczera do bólu- jak życie.

Polecam

Barbara Słupek

„Marzenia szyte na miarę” - to część druga cyklu Stacja Jagodno, opisująca trzy pokolenia kobiet.
Autorka przedstawia dalsze losy trzech kobiet: Tamary, nastoletniej Marysi, Ewy i babci Róży. To na nich skupia się ta książka.
Od początku widać ,że Ewa ukrywa coś przed Tamarą swoją córką i w jakiś sposób czuje niechęć do babci Róży. Nie szczędzi nie miłych uwag , pod adresem córki jak i mieszkanki białego domu w Jagodnie. Możemy się domyślać,  iż niechęć Ewy do Róży  ma podłoże  w przeszłości obu kobiet.
Poza wątkiem opowiadającym o losach Ewy i Róży, śledzimy perypetie Tamary, w której życiu pojawia się mężczyzna.
Sporo miejsca w książce poświęcone jest Marysi – która po przejściu młodzieńczego buntu, powoli wraca do siebie. Wspiera ją w tym wierny przyjaciel Kamil, który z każdą chwilą staje się jej coraz bliższy.
„Marzenia szyte na miarę” - to książka dojrzała, pełna rodzinnego ciepła i miłości.  To opowieść o poszukiwaniu miłości  i szczęścia, przełamywaniu barier i własnych słabości , a przede  wszystkim mówiąca o trudnych relacjach między bliskimi.
Zatrzymajcie się na Stacji Jagodno – polecam.
Barbara Słupek


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza