piątek, 10 maja 2013Nowoczesna Biblioteka Publiczna

W Tygodniu Bibliotek i Bibliotekarzy, który tradycyjnie trwa od 8 do 15 maja, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt uruchomiła automatyczne wypożyczalnie zbiorów. 

Pierwszym etapem automatyzacji biblioteki było umieszczenie na blogu elektronicznego katalogu książek. Od 6 lipca 2009 roku przez Internet, z dowolnego miejsca,  można sprawdzać zasoby Biblioteki Publicznej. 

Obecnie wdrażamy nowy program biblioteczny Mateusz, który niesie wiele udogodnień zarówno bibliotece jak i czytelnikom. Po zakończeniu prac związanych ze zmianą programu, czytelniczy będą mogli sprawdzać przez Internet czy dana pozycja jest dostępna, czy wypożyczona. Jeśli nie ma jej w bibliotece to kiedy będzie zwrócona. Można będzie też rezerwować książki czy audiobooki. Wszystko to będzie możliwe za pomocą karty elektronicznej, którą każdy czytelnik dostanie w bibliotece. Dlatego zapraszamy mieszkańców gminy Nieporęt po odbiór kart elektronicznych.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z zasobów Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt. Posiadamy bogaty księgozbiór stale uzupełniany w nowości wydawnicze. Oferujemy audiobooki, książki w języku angielskim i darmowy Internet. Wystarczy zapisać się do biblioteki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz