środa, 7 stycznia 2015

Ocalmy od zapomnienia historię gminy Nieporęt

Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt  i Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne zapraszają mieszkańców gminy do współpracy w ramach utrwalania historii naszej gminy
W Bibliotece Publicznej Gminy Nieporęt  działa Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Prosimy o przynoszenie do Biblioteki swoich starych  fotografii, dokumentów, listów, kronik  dotyczących Państwa rodziny oraz  naszej gminy.

Dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i opiece merytorycznej Fundacji Ośrodka Karta, Biblioteka w Nieporęcie gromadzi, opracowuje i udostępnia na specjalnej stronie internetowej fotografie, dokumenty i pamiątki dotyczące przeszłości gminy Nieporęt. Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców gminy, regionalistów i zainteresowanych osób do przekazywania bądź udostępniania do zeskanowania fotografii, dokumentów i pamiątek dotyczących własnej rodziny lub gminy Nieporęt. Program nie jest ograniczony czasowo. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć już zebranych w naszych Archiwach. 


Fot. 1. Dom Katolicki im. Ojca Świętego     Piusa XI. W tym budynku znajdowała się czytelnia parafialna oraz świetlica.             Źródło: nieporet.archiwa.org


Fot. 2. Budynek Szkoły powszechnej w Nieporęcie  tzw. "Dworek" z 1937 . Zdjęcie ze zbiorów Włodzimierza Bławdziewicza.  
Źródło:  nieporet.archiwa.org

Fot. 3. Dąb Wolności udekorowany Orłem RP i symbolem Polski Walczącej (zdjęcie z roku 1943). Zdjęcie pochodzi z książki "Dzieje Nieporętu 1387-2009" Włodzimierza Bławdziewicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz