poniedziałek, 9 lutego 2015

Strony z darmowymi e-bookami i audiobookami

Polskie strony z darmowymi e-bookami i audiobookami:
Projekt Wolne Lektury jest realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Jest to biblioteka cyfrowa, której zbiory dostępne są codziennie, 24 h na dobę i oczywiście za darmo. Na stronie Wolnych lektur można znaleźć dział klasyków, które trafiły do domeny publicznej w formie e-booków oraz w postaci audiobooków. Co ważne można tu znaleźć lektury szkolne, a udostępnione materiały można pobrać w różnych formatach (np. PDF, MOBI itp.).
Polona udostępnia w formie cyfrowej najważniejsze wydania tekstów literackich i naukowych, a także zbiorów historycznych, fotografie, grafiki, nuty oraz mapy. Jest to projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową. Materiały publikowane przez Polone trafiły do domeny publicznej.
Jest to strona, na której znajduje się wyszukiwarka umożliwiająca przeszukiwanie zasobów ok 60 bibliotek cyfrowych w Polsce. 
Serwis jest prowadzony w ramach Platformy Otwartej Nauki (PON) i zgromadził już 336 książek o tematyce naukowej z różnych dziedzin wiedzy.

Niektóre zagraniczne źródła darmowych e-booków:
Strona gromadząca zbiory  w postaci książek, fotografii, grafik, czasopism pochodzących z innych europejskich bibliotek.
Google Books jest projektem realizowanym przez firmę Google i zawiera zdygitalizowane czasopisma i książki, a niektóre z nich są dostępne również do ściągnięcia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz