poniedziałek, 9 maja 2016

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

            W dniu 8 maja o 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury gościliśmy znakomitego autora książek historycznych- Pana Sławomira Kopra. Spotkanie przebiegło w miłej i spokojnej atmosferze. Sam autor okazał się człowiekiem z ogromną wiedzą historyczną i w ciągu spotkania udało nam się wiele tej wiedzy przyswoić.
 
            W związku z tym, iż autor napisał blisko 40 książek o tematyce historyczno- biograficznej zdradził nam, że materiał, który zdołał zgromadzić starczy na kolejnych kilkadziesiąt.  Autor oprócz wielu zabawnych anegdot opowiedział jak zdobywa materiały do książek, jak wygląda praca dla gazety. W związku z tym, że książki Pana Sławomira bardzo dobrze się sprzedają,  a w naszej bibliotece również szybko znikają z półek zaskoczył nas fakt, że początkowo nie chciano ich wydawać. Okazuje się, że autor wciąż szlifuje swój warsztat, każdą książkę poddaje wielokrotnej redakcji i nie zniechęca się krytyką.
            Pan Sławomir nie ukrywa, że kocha to co robi. Swój dzień pracy zaczyna już o 4.30. Na początku nie spodziewał się, że pisanie może być dla niego sposobem na życie i zapewnić mu źródło utrzymania. Okazało się jednak, że dzięki swojej wytrwałości i uporowi udało się osiągnąć sukces, który ma „plusy dodatnie i ujemne” J.
            Spotkanie z autorem było dla mnie szczególnie interesujące. Można się było tego spodziewać, bo jego książki takie właśnie są. Czy było zaskakujące? Dla mnie tak, bo Pan Sławomir zaskakująco ciekawie i przystępnie mówił o historii.
            W imieniu swoim i Czytelników bardzo dziękujemy za wczorajsze spotkanie i życzymy Panu kolejnych sukcesów!

Elwira Jóźwiak


            Brak komentarzy:

Prześlij komentarz