czwartek, 5 lipca 2018

12 znaków zodiaku, samotna wyspa i park rozrywki

Na wyspie u wybrzeży USA znajduje się park rozrywki poświęcony 12 znakom zodiaku.  
Wspaniałe miejsce, gdzie rodzice wraz z dziećmi mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Weekend pełen radości i beztroski. Niestety nie dla wszystkich wyprawa na Zodiac Island zakończy się szczęśliwie. Po serii brutalnych morderstw, park zostaje zamknięty. 
Dwie dekady później działalność obiektu zostaje wznowiona, ale miejsce karuzel zastępują murderabiblia. Śmiałkowie, którzy odważą się przybyć na wyspę, mają przeżyć niezapomnianą przygodę z romantycznym zakończeniem. Przynajmniej teoretycznie.
Kiedy wszystko jest prawie gotowe, na wyspie pojawia się dwunastu wybrańców, którzy jako pierwsi wezmą udział z zabawie. Dziwnym zbiegiem okoliczności, wszyscy uczestnicy byli w tym miejscu już wcześniej.
Wraz z odpływem ostatniego promu, niewinna zabawa zamienia się w koszmar...
Czy to prawda, że sprawca zbrodni sprzed lat wciąż pozostaje na wolności, a na śmierć skazano niewinną osobę?
Kto jest mordercą i dlaczego zabija kolejne osoby ?
Wszyscy są podejrzani, chociaż niektórzy bardziej...
Murder Park to świetny kryminał trzymający w napięciu do ostatniej chwili. Jonas Winner doskonale radzi sobie z tym gatunkiem, nawiązując do stylu samej Agaty Christie. Akcja nie galopuje, jednak liczba aktywnych bohaterów -  szczególnie na początku książki - może lekko oszołomić. Czytelnik jednak musi pozostać czujny, bo kiedy autor zabiera się za psychologię postaci, każda z dwunastki może okazać się szalonym mordercą.


Magdalena Mrugała


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz