wtorek, 3 stycznia 2017

Noworoczne podsumowanie

Nowy rok i nowe pomysły zawitały w naszej bibliotece. A skoro nowy rok to należałoby podsumować poprzedni. Otóż sporo się u nas działo w 2016 r., szczególnie pod względem zakupu nowych książek, na które wydaliśmy więcej pieniędzy niż w roku 2015. Łącznie Biblioteka w Nieporęcie zakupiła w zeszłym roku 1021 książek i 117 audiobooków. Staramy się wybierać dla Was najlepsze tytuły posiłkując się oczywiście waszymi podpowiedziami. 


 Najczęściej wypożyczane przez was książki to:

       1.       „Amelia” Katarzyna Michalak

       2.       „Plan na szczęście” Erica James

       3.       „Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins

Na dalszych miejscach znajdują się następujące pozycje: „Kasacja” Remigiusza Mroza, „Moralność Pani Piontek” Magdaleny Witkiewicz, „Nieznajomy” Harlana Cobena, „Po prostu bądź” Magdaleny Witkiewicz i „Wiktoria” Lucyny Olejniczak. 

Naszym zeszłorocznym powodem do dumy są spotkania z autorami jakie odbyły się dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Nieporęcie. Byli u nas Jerzy Kostowski autor książki „Przywilej wyboru” i Sławomir Koper autor wielu książek historycznych. Największą popularnością z organizowanych przez nas wydarzeń cieszyła się Wymiana Książek, którą mamy zamiar przeprowadzić również w tym roku. W czasie wakacji urządziłyśmy Letnią Czytelnię, dzięki której mogliście spocząć po wyjściu z Biblioteki na miękkim kocyku z książką .Bardzo cieszymy się, że wielu z was regularnie nas odwiedza, ale najbardziej cieszy nas po prostu to, że CZYTACIE!!! Oby tak dalej. W naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na propagowaniu czytelnictwa jako jednego z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, więc liczcie się z tym, że w roku 2017 kupimy dla Was jeszcze więcej dobrych książek!!!!

Korzystając z okazji życzymy Wam wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, samych dobrych książek, spokoju i przede wszystkim zdrowia! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz