poniedziałek, 19 grudnia 2016

Co kupić na Gwiazdkę?- nasze propozycje dla dzieci

Świąteczna atmosfera zawitała u nas na dobre. Dziś kilka propozycji prezentowych od nas dla Was. Zapewne zastanawiacie się jakie książki podarować dzieciakom na święta. Macie pewnie niemały dylemat, w związku z tym służymy pomocą ;) Stworzyłyśmy "mini listę" dziecięco- młodzieżowych bestsellerów, które bez dwóch zdań zasługują na to miano. Oto one:

1. "Ulica Czereśniowa" Rotraut Susanne Berner

Seria z ulicą Czereśniową to niewątpliwy hit ostatnich lat. Jest to cykl książeczek ukazujących cztery pory roku na ulicy Czereśniowej, kierowanych do najmłodszych czytelników. Książki mają twarde strony i nie zawierają tekstu, dzięki czemu dzieci mogą samodzielnie opowiadać zaobserwowane historie. Walorem książek są przepiękne ilustracje oraz mnogość szczegółów do uchwycenia. Książki można przeglądać z dziećmi na wiele sposobów. Możecie wybrać konkretnego bohatera i prześledzić oraz opowiedzieć jego historię, bądź dać dziecku za zadanie znalezienie na poszczególnych stronach wybranych szczegółów. Książki są na tyle ciekawe i nowatorskie, że na pewno przypadną do gustu waszym pociechom i posłużą do wielokrotnej lektury.

"O rety! Przyroda" Tomasz Samojlik

Nieco starszym czytelnikom, na pewno spodoba się album Tomasza Samojlika "O rety! Przyroda". Format książki jest nietypowy, jest wyjątkowo duża, ale pomimo tego czyta się znakomicie. Książka zawiera wiele ciekawostek przyrodniczych podanych przystępnym językiem. Znajdziecie tu również elementy komiksu. Całość podzielona jest na rozdziały obrazujące pory roku w mieście, lesie, borze, nad morzem, w jeziorze itp. Książka będzie atrakcyjna zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Całość dopełnia prawdziwe bogactwo świetnych ilustracji.


"Nela i tajemnice świata" Nela mała reporterka

Seria z Nelą dostępna w naszej bibliotece to prawdziwy hit. Zapewne znacie program dla dzieci, którego bohaterką jest Nela mała reporterka. Książki o Neli spodobają się zarówno przedszkolakom jak i starszym dzieciom. Czytania jest co prawda sporo, ale młodsze dzieci na pewno pochłonie przeglądanie zdjęć, których jest dużo. 
Książki z tej serii są dobrym pomysłem na prezent, ponieważ można je wielokrotnie czytać i przeglądać.


Stosik dla nieco starszych

Myślę, że wybór książek dla najmłodszych jest znacznie łatwiejszy. Książki dla młodzieży to już "wyższa szkoła jazdy" i trzeba się trochę pogłowić. Ja proponuje dla nieco młodszych dzieci (wiek 9+) książki Marcina Szczygielskiego z serii "Czarownica piętro niżej". Na serię składają się trzy tomy: wyżej wspomniana "Czarownica Piętro niżej", "Tuczarnia motyli" i "Klątwa dziewiątych urodzin". Jest to świetna propozycja również do czytania z rodzicami. Akcja trzyma w napięciu, a piękny język i genialne postacie pozostaną w pamięci na długo. Bardzo dużą popularnością cieszą się u nas książki młodzieżowe autorstwa Ricka Riordana. Na zdjęciu pierwszy tom serii "Magnus Chase i bogowie Askardu". Sięga po nie nie tylko młodzież, ale i dorośli czytelnicy. Riordan w każdej ze swoich powieści wykorzystuje elementy mitologii. Na pewno spodoba się fanom powieści przygodowych i fantazy. Z kolei "Fangirl" to propozycja raczej dla nastoletnich czytelniczek. Książka jest teraz niewątpliwie "na fali". Czemu warto ją sprezentować? Myślę, że powodem jest głębia fabuły i nietuzinkowe postacie. Polecam!

E.J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz